Turkish|  English|  Arabic
Somon DNA | Op. Dr. Bülent Türkyılmaz Somon DNA | Op. Dr. Bülent Türkyılmaz

Somon DNA

Somon DNA tedavisi, iki aşamada bilimsel olarak uygulanır. İki aşamalardan birincisi nemlendirme işlemidir, hyaluronik asit tedavisi sayesinde cildin kaybettiği nem dengesi düzene sokulur ve sonrasında asıl tedaviye başlanılabilmesi için alt yapı hazırlanır. Bu alt yapı hazırlığı yaklaşık 2 hafta sürmekte ve sonrasında asıl gençleştirme etkisi sağlayan 2 aşamaya geçilir. 2 aşamada somon balıklarının sütlerinden elde edilen serumun enjekte işlemi ile deri altına yerleştirilir, bu uygulama sayesinde aynı zamanda Uv ışınları, alkol ve sigara gibi olumsuz etkenlerden dolayı görülen protein eksiklikleri tamamlanır, bu sayede ciltte gün geçtikçe gençleşme ve canlanmalar görülür. Cilt yaşlanmasını durdurarak, gençleşme ve canlılık etkisi ortaya çıkaran bu yöntem ile yaşlanmayı cildimizden uzak tutabilmek mümkün.

Somon DNA’sı ile sağlanan cilt gençleştirme yönteminde kullanılan somon balığı sütünün yanı sıra ciltteki ihtiyaçlar doğrultusunda farklı vitamin takviyeleri de yapılabilir. Ciltteki çoğu vitamin ve protein ihtiyaçlarını sağlayan Somon DNA tedavisi, doğal onarım yapan ve cildin gençleşmesini sağlayan bir yöntemdir.

Somon Dna Aşısı ; Zamanla ve çevresel faktörlerin etkisiyle kaçınılmaz olarak cilt kalitesi bozulmaktadır. Kollajen ve elastin lifler parçalanır ve vücudun kendi hyaluronik asit miktarı ve işlevi değişir. Cilt daha mat, daha kuru görünür ve elastikiyeti azalır.

Pİ System nedir?

Cilt yenilemede klinik olarak kanıtlanmış, yepyeni ve üstün bir yaklaşım sunan protokoldür. Bu protokol cilt yapısını destekler, güçlendirir ve derinlemesine cilt nemlendirilmesini sağlar. Kollajen ve elastin stimülasyonu ile cildin sıkılığını,  elastikiyetini ve parlaklığını arttırır. UVB nedeniyle oluşan radyasyon hasarını engeller. Etkin cilt yenilenmesi ve yapılandırılmasını sağlar. Pürüzsüz, sağlıklı görünen ve daha aydınlık bir cilde sahip olan kişi yepyeni bir ışıltı kazanır. Bu protokolü oluşturan polinükleotidler (Somon DNA’sı) ve hyaluronik asit molekülleri vücudun tamamen doğal elemanları olup, Mastelli Bio-Pharmaceutical tarafından geliştirilmiş patentli bir teknolojidir.

Somon DNA mezoterapi nedir?

Somon DNA polinükleotid olarak adlandırılan ve hücre yapımına destek olan bir maddedir. Cilt gençleştirmede kullanılır.

Somon DNA mezoterapi nasıl kullanılır?

Cilt altına minik iğnelerle verilir. Cildi nemlendiren hyaluronik asitli mezoterapiyle birlikte veya dönüşümlü olarak kullanılabilir.

Somon DNA mezoterapi ciltte nasıl değişiklik yapar?

Hücre yenileyici olan somon cildin kollajen, elastik liflerini artırarak sarkmasına engel olur. Elastikiyet kaybını azaltır. Başta göz çevresi olmak üzere kırışıklıkları hafifletir.

Somon DNA mezoterapi ne sıklıkta kaç seans uygulanmalıdır?

Somon DNA mezoterapi 1-3 hafta aralıklarla 1-5 seans cildin ihtiyacına göre uygulanabilir.

Somon DNA  mezoterapiden sonra  normal hayata devam edilebilir mi?

Somon DNA uygulamasından sonra iş ve sosyal hayata devam edilebilir. Ciltte sadece hafif bir kızarıklık olur. Yarım gün içinde geriler. Bazen ertesi gün ciltte iğneye bağlı küçük morluklar olabilir. Makyajla kapatılabilir

Somon DNA mezoterapi başka cilt gençleşleştirme yöntemleriyle birlikte kullanılır mı?

Somon mezoterapi lazerler, radyofrekans gibi yöntemlerle birlikte veya dönüşümlü kullanılırsa çok daha etkili olur. Somon DNA mezoterapi botokstan önce uygulanırsa kırışıklıkların tamir edilmesini hızlandırır. Dolgu ile birlikte kullanılırsa dolguların sarkma ve kırışıklık etkinliğini artırır.

[dt_sc_hr_invisible][dt_sc_clear]
[dt_sc_hr_invisible][dt_sc_clear]
  1. Telefon numaranızı yazınız biz sizi arayalım.
WhatsApp Bilgi