GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU TEOSYAL REDENSITY II

Türkiye temsilcisi SELTEK olan İsviçre Teoxane Laboratuvarları tarafından 2 yıllık Ar-Ge çalışması sonucu geliştirilen “Redensity 2 – Göz Altı Işık Dolgusu” artık Türkiye’de…

Dünyada her iki kişiden birinin yaşadığı gözaltı torbalanması ve morluklarının nedeni genetik olup, alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler, yatış pozisyonu (karnınızın üzerine yatmak gibi) veya uyku düzensizlikleri, bu durumu artırıcı unsurlar olarak dikkat çekmektedir.

Göz bölgemiz, her yöne kolayca gidebilen özel bir yağla çevrilidir ve bu yağ olan bölge “septum” adı verilen doğal bir bariyer sayesinde konumunu muhafaza edebilmektedir. Septum, genetik nedenlerle ve yaşa bağlı bir artışla, yağ torbası tarafından ileri doğru itilir. Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı inceldiğinden, kemik de doğal olarak bu durumda geriye doğru hareket eder. Bunun sonucunda da göz bölgemizin altında boşluk ve gölgeler oluşur. Cerrahi müdahale boyutuna ulaşmamış vakalarda şimdiye dek tek bir uygulama ile tüm bu sorunları kapsayabilecek bir çözüm yaratılamamıştı. İsviçre Teoxane Laboratuvarları uzun süren etkili Ar-Ge çalışmaları sonucunda bunu başardı ve  “Teosyal, “Redensity II Göz altı Işık Dolgusu” nu yarattı.

 

  • Uygulayıcı hekimlerin estetik tedaviye hakim olması için destek sağla.r
  • Uzman uluslararası kadrosuyla uygulayıcı hekimlere eğitim verir.
  • Redensity II, spesifik ürünüyle güvenli bir prosedür sağlar.
  • 15 mg/g konsantrasyonunda ve çapraz bağ oranı arasında ince dengeli bir jeldir.
  • Higroskopik gücü azdır.
  • Yayılma kapasitesi ve konumlandırması ile  yoğun değil, hafif bir jeldir.
  • Etkinliği ve toleransı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Kalıcılığı 1 ile 1,5 yıl arasında değişen “Redensity II”nin bilimsel klinik araştırmalarında 67 hastada sadece 4 vakada kızarıklık ve morluk şeklinde bir yan etki görüldüğü, bunun da 72 saat içerisinde kaybolduğu bilgisi aktarılmıştır. “Redensity II”nin içeriğinde, cildin yapı taşlarından hyalüronik asit, cildi yeniden yapılandırma kompleksi olan 8 amino asit, 3 antioksidan, mineral ve vitaminler ile hasta konforu için lidokain bulunmaktadır. Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunmakta ve derin tabakalarında su tutarak cildimizin hidrasyonunu iyi bir düzeye getirmeye hizmet etmektedir. Bu güçlü nemlendirici ajan, yaşın ilerlemesiyle birlikte azalmaya başlar. Bu nedenle, cilt kurur, zayıflar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Çalıştığı bölge, giderdiği problemler ve uzun süre kalıcılığı ile de farklılık yaratan Teosyal ürünleri tamamen doğal olup insan vücudunda bulunan bir bakteriden elde edilmektedir. Yani insan vücuduna tam uyumludur.

WhatsApp Bilgi